Rdvig Motor A/S
xx
Skibselektro Thyborn
xx
Fiskeridirektoratet Fiskeridirektoratet

Meddelelse :

”Vedr.: Mulighed for bytte af årsmængder af torsk i østlige Østersø med brisling i Østersøen"

 
Der er mellem Polen og danmark gennemført et kvotebytte, hvor Danmark har afgivet 500 tons torsk i østlige Østersø og modtaget 10.000 tons brisling i Østersøen.

Meddelelse om, at ejere af fartøjer, der indenfor ovennævnte mængder og i forholdet 1:20 ønsker at bytte torsk fra østlige Østersø til brisling i Østersøen, skal være Fiskeridirektoratet i hænde senest fredag den 5. marts 2010 kl. 12.00.

Denne meddelelse er udsendt efter reglerne i Fødevareministeriets bekendtgørelse nr. 1443 af 15. december 2009, § 2, jf. bilag 6 og træder i kraft den 1. marts 2010”

 

Ovenstående meddelelse er gengiver uredigeret fra
Fiskeridirektoratet og uden ansvar for FiskerForum.

 

Fiskerdirektoratets hjemmeside : www.fd.dk

 

Fisker Forum - 1. Marts 2010

 
Henry Allt i Allt
xx
Fiskeskibe.dk
xx
Alle billeder, tekster og data på FiskerForum er beskyttet af dansk lov om ophavsret. Alle rettigheder tilhører eller varetages
af FiskerForum. Det er ikke tilladt at kopiere eller bruge tekster, data eller billeder fra FiskerForum uden tilladelse. ©

Fiskerforum • www.fiskerforum.dk • CVR 20075376 • info@fiskerforum.dk • Tlf 9731 1946

www.worldfishingtoday.com :  World Fishing Today - Commercial Fishing News - World Wide

www.fiskeskibe.dk : Forum og galleri for og om erhvervsfiskeriet i skandinavien

www.trawlerphotos.co.uk : Trawler Photos is a forum and online gallery of
photographs and images covering everything to do with commercial fishing

Privatlivspolitik • Siderne ses bedst i 1024 * 768 pixels opløsning

Sommerhuse til lystfiskere | Billige sommerhuse